Web Yazılımı

Web Yazılımı

Web Yazılımı

Web tasarım tek başına pek bir şey ifade etmez. Ancak yazılım ile birlikte birbirlerini tamamladığında, kullanılabilirlik anlamında güçlü bir web siteniz olur.

İçerik Yönetim Sistemleri (CMS)

Content Management System olarak bilinen CMS; web sitesindeki bütün dosya, resim, içerik ve tasarıma ait görsellerin yönetilmesinde tam kontrol sağlayan bir yazılım uygulamasıdır. Web sitenize herhangi bir ekleme ya da güncelleme yapmak isterseniz; bilgisayarınıza herhangi bir program indirmenize gerek kalmadan, direkt olarak yönetim panelinden yapmanızı sağlar. İyi bir içerik yönetim sistemi, kullanıcılarına herhangi bir teknik bilgi alt yapısı olmadan içerik yaratma ve yönetme imkanı sunar.

CMS özetle; web sitenize ait içeriğin oluşturulması, kategorize edilmesi, yönetilmesi ve kontrol edilmesi, güncellenmesi, paylaşılması ve raporlanması başta olmak üzere bir çok işlevi içeren sistemdir. Temel amaç, site yöneticisinin ve yetki verilmiş kullanıcıların girmiş olduğu veriler doğrultusunda sitenizin düzenlenmesi ve güncellenmesidir.

Dijital Çözüm'ün içerik yönetim sistemi sayesinde web siteniz için oluşturulan içerikleri dinamik olarak yönetebilir, fotoğraf ve video gibi medyalarınızı yükleyebilir, sayfalar ekleyip çıkartabilir ve bu şekilde sitenizi güncel tutabilirsiniz. Bu tip eylemler kapsamlı ve güncel bir web sitesinin olmazsa olmazıdır.

Copyright © 2015 - 2024 Dijital Çözüm Tüm Hakları Saklıdır. Developed by Dijital Çözüm